PZPS: We Wrześni "Razem przeciw dopalaczom"

clip_image001

Siatkarski Ośrodek Szkolny działający przy Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy oraz klubem APP KRISPOL Września zorganizował akcję „Razem przeciwko dopalaczom”. W programie był m.in. dwudniowy turniej siatkarskich talentów i mecz I ligi w specjalnej oprawie.
W hali Gimnazjum nr 2 (ul. Słowackiego 41) zagrali młodzi siatkarze w ramach wojewódzkiego turnieju talentów. Udział wzięli gimnazjaliści i licealiści z Wrześni, Krotoszyna, Nowego Tomyśla oraz Piły. Uczestnicy rywalizowali w koszulkach z logo całej akcji. Młodzież dowiedziała się jak bardzo groźne i szkodliwe są tzw. dopalacze.
Finałem imprezy był sobotni mecz I ligi pomiędzy APP Krispolem Września a Victorią PWSZ Wałbrzych. Gospodarze pokonali ubiegłorocznego triumfatora 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Ustępują tylko GKS Katowice.
Podczas rozgrzewki zawodnicy oraz sztab szkoleniowy wrzesińskiego zespołu byli ubrani w specjalne koszulki „Razem przeciwko dopalaczom”.  Wywieszony też został baner promujący akcję. Były konkursy związane z tematem akcji.
Na finał akcji zaproszona została młodzież uczestnicząca w powiatowym projekcie Wrzesińska Akademia Siatkówki, skupiającym młodych adeptów tego sportu z gmin: Września, Nekla, Miłosław.

Autor/Źródło: EA, fot. krispolwrzesnia.pl

M.Sz.