PZPS: Jacek Nawrocki: staramy się wypracować podstawowy skład

clip_image001

Reprezentacja Polski kobiet w sobotę i niedzielę rozegrała towarzyskie spotkania z Turcją. Biało-czerwone jedno spotkanie przegrały 2:3, a drugie wygrały 3:2. – Staramy się wypracować podstawowy skład – powiedział Jacek Nawrocki, trener polskiej drużyny. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw Europy, które na przełomie września i października zostaną rozegrane w Belgii i Holandii.

W pierwszym, sobotnim meczu Turczynki zawiesiły bardzo wysoko poprzeczkę. Biało-czerwone niemal przez całe spotkanie miały problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki oraz skutecznym atakiem.
– W pierwszym meczu odbiegaliśmy przede wszystkim od rywalek na zagrywce. Do tego popełnialiśmy wiele błędów w przyjęciu i ataku, ale taki już jest układ sił między nami a Turcją. Pracujemy dalej by to zniwelować. Myślę, że wynik w secie pierwszym i trzecim był lepszy, niż nasza gra – mówił po pierwszm towarzyskim spotkaniu Jacek Nawrocki.
Pomimo wygranej zespół z Turcji nie pokazał wszystkiego, co naprawdę potrafi zagrać. – Obydwie drużyny są w podobnej fazie przygotowań i widać było brak świeżości z obydwu stron. Pracujemy nad pierwszą piłką, nad współdziałaniem blok – obrona, ale widać było w niektórych elementach różnicę techniczną – podkreślił szkoleniowiec biało-czerwonych.

W drugim meczu trener reprezentacji Polski desygnował do gry zawodniczki, które w sobotę miały mniej szans na grę, mowa m.in. o Zuzannie Efimienko, Joannie Bednarek-Kaszy i Natalii Kurnikowskiej. – To już jest ten moment, kiedy staramy się wypracować ten podstawowy skład – zakończył Nawrocki.

Wynik I meczu Polska – Turcja:
Polska – Turcja  0:3 (23:25, 16:25, 22:25) W dodatkowych setach: (25:23, 25:16)
Wynik II meczu Polska – Turcja:
Polska – Turcja 3:2 (25:20, 16:25, 22:25, 28:26, 15:8)

autor:KP, pzps.pl,

M.Sz.