Puchar Świata: czas na drugą rundę

clip_image001

W środę po dwóch dniach odpoczynku drużyny wznowią rywalizację w Pucharze Świata. Mecze będą rozgrywane w Osace i Toyamie. Biało-czerwoni spotkają się z Kanadą, Egiptem i Australią.

Polska i USA niepokonane
Tylko Polska i USA nie poniosły jeszcze żadnej porażki podczas Pucharu Świata, który od 8 września rozgrywany jest w Japonii. Biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Tunezję, Rosję, Argentynę, Iran i Wenezuelę. Choć trzeba przyznać, że najwięcej problemów w grze Polakom przysporzyła właśnie ta ostatnia ekipa.
– Cieszę się z wygranej, ale nie do końca ze stylu naszej gry. Wenezuela rozegrała dobry mecz, ale my popełniliśmy dużo błędów. Nie potrafiliśmy zrobić praktycznie nic – blokować, bronić. Nie powinniśmy tak grać. Wynik 3:1 to dla nas trochę wstyd. Jesteśmy mistrzami świata, a poziom mistrzów świata powinien być wyższy niż to, co pokazaliśmy – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.
Amerykanie podobnie jak Polacy póki co, nie przegrali żadnego meczu. Więcej na pięć rozegranych spotkań stracili tylko jednego seta – w pojedynku z gospodarzami turnieju. Ich kolejnym rywalem w Osace będzie Wenezuela, Iran i Tunezja.
– Kiedy pierwszy razem zobaczyłem harmonogram Pucharu Świata byłem zaniepokojony, że już na samym początku gramy z takimi zespołami jak Włochy czy Egipt. Wiedzieliśmy, że przed spotkaniem z Włochami musimy być mocno skoncentrowani. Jeśli mowa o Egipcjanach, to darzymy ich wielkim szacunkiem, to utalentowani zawodnicy, mocno zagrywający. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. To nie był łatwy mecz. Skończyliśmy pierwszą rundę pięcioma zwycięstwami, z czego bardzo się cieszymy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy poprawić naszej gry, bo możemy. Musimy być odpowiednio skupieni przed każdym, kolejnym meczem – wyznał po ostatnim spotkaniu I rundy Pucharu Świata, John Speraw, trener reprezentacji USA.
Rosja i Włochy nadal z szansami
Rosja i Włochy po rozegraniu pięciu meczów Pucharu Świata zajmują odpowiednio miejsca trzecie i czwarte w generalnej klasyfikacji drużyn. W dalszym ciągu zachowują szansę na wywalczenie awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, bowiem do końca turnieju zostało jeszcze sześć spotkań. Rosjanie na zakończenie I rundy w Hamamatsu pokonali Iran 3:0, z kolei Włosi w Hiroszimie Japonię również 3:0.
– Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Graliśmy przeciwko Iranowi siedem razy, a to dopiero druga nasza wygrana. Iran to naprawdę silny przeciwnik. Na szczęście to my pokazaliśmy na co nas naprawdę stać – wyznał Władimir Alekno, szkoleniowiec Sbornej.
Kanada – Egipt – Australia
Biało-czerwoni kolejne trzy mecze Pucharu Świata rozegrają w Toyamie, gdzie zmierzą się z Kanadą, Egiptem i Australią. Teoretycznie są to niżej notowane drużyny. Nie oznacza to jednak, że nie będą chciały urwać punktów mistrzom świata.
– Takie mecze bywają trudne, a przeciwnicy potrafią być nieobliczalni. Musimy w każdym meczu być mocno skoncentrowani i grać na sto procent swoich możliwości, aby go wygrać i zdobyć trzy punkty. Każde spotkanie jest bardzo ważne podczas Pucharu Świata – podkreślił Artur Szalpuk, przyjmujący reprezentacji Polski.
Program II rundy Pucharu Świata 2015:
II runda: Osaka
16 września
5.10 USA – Wenezuela
8.10 Włochy – Iran
12.20 Japonia – Tunezja
17 września
5.10 USA – Iran
8.10 Włochy – Tunezja
12.20 Japonia – Wenezuela
18 września
5.10 USA – Tunezja
8.10 Włochy – Wenezuela
12.20 Japonia – Iran
II runda: Toyama
16 września
5.10 Egipt – Argentyna
8.10 Kanada – Polska
12.10 Australia – Rosja
17 września
5.10 Egipt -Polska
8.10 Kanada – Rosja
12.10 Australia – Argentyna
18 września
5.10 Egipt – Rosja
8.10 Kanada – Argentyna
12.10 Australia – Polska

autor:Katarzyna Porębska,

M.Sz.