PLPS: Murilo Radke: Gra w Polsce była moim marzeniem

clip_image002

To pierwszy sezon brazylijskiego rozgrywającego w PlusLidze, jednak dwie pierwsze kolejki jego zespół nie może zaliczyć do udanych. – Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji, jednak jak już wspomniałem na treningach nie wygląda to źle, cały zespół pracuje, mamy dobrą atmosferę – przyznał Murilo Radke, grający na co dzień w Łuczniczce Bydgoszcz, która w sobotę przegrała u siebie z Cerradem Czarnymi 0:3.
PLUSLIGA.PL: Nie do końca wiem od jakiego pytania zacząć ten wywiad. Co tak właściwie stało się na parkiecie w meczu z Cerradem Czarnymi Radom?
MURILO RADKE: Ja z kolei nie do końca wiem jak odpowiedzieć na to pytanie… Zaczęliśmy to spotkanie bardzo źle, poprzedni mecz w Olsztynie też nie należał do najlepszych. Po kontuzji Wojtka Ferensa w jakiś sposób spadły nasze morale. Co prawda przed tym meczem dużo trenowaliśmy, wyglądało to dobrze, ponieważ włożyliśmy dużo pracy w przygotowania do tego meczu. Byliśmy bardzo pewni siebie przed tym spotkaniem, jednak to spotkanie w ogóle nam się nie ułożyło. Teraz musimy się skupić na środowym meczu, pracować jeszcze ciężej, żeby zdobyć pierwsze punkty w ligowej tabeli.
Czy nieobecność Wojciecha Ferensa i Jakuba Jarosza utrudniła Ci znalezienie lidera w ataku w tym spotkaniu?
MURILO RADKE: Tak, jesteśmy teraz w trudnej sytuacji, jednak jak już wspomniałem na treningach nie wygląda to źle, cały zespół pracuje, mamy dobrą atmosferę. Zaczęliśmy ten mecz słabo i nie mogliśmy znaleźć siły na to, żeby poprawić swój poziom gry, nawiązać walkę.
Dlaczego przed tym sezonem zdecydowałeś się przyjąć ofertę klubu z Bydgoszczy?
MURILO RADKE: Gra w polskiej lidze była moim marzeniem. Pierwszy raz zagrałem tutaj w 2005 roku z reprezentacją juniorów. Byłem pod wrażeniem organizacji i ilości kibiców na juniorskich rozgrywkach. Kiedy pojawiła się możliwość zagrania w PlusLidze, przyjąłem ofertę bez wahania. Teraz będę starał się pokazać tutaj z jak najlepszej strony.
Rozegrałeś na razie dwa spotkania w PlusLidze, jakie są Twoje pierwsze wrażenia?
MURILO RADKE: Bardzo mi się tutaj podoba. Moim zdaniem to jedna z trzech najlepszych lig na świecie. Poziom jest dość podobny do tego w lidze brazylijskiej, jednak pod względem organizacji, publiczności i hal jest tutaj o wiele lepiej, bardzo mi się podoba i cieszę się z możliwości gry dla zespołu z Bydgoszczy.

Autor: Cezary Makarewicz
M.Sz.