PLPS: Dominik Witczak zagra w Asseco Resovii Rzeszów

clip_image002

Od 1 grudnia Dominik Witczak zasili skład Asseco Resovii Rzeszów. Klub z Podkarpacia, borykając się̨ z kontuzjami zwrócił się̨ o wypożyczenie Dominika Witczaka. Na ostateczną decyzję wpłynęła przede wszystkim chęć́ Dominika do gry i rozwoju.
Zawodnik tłumacząc swoją decyzję powiedział: – Powód odejścia do Resovii jest dosyć́ prosty. To chęć́ gry. Obecnie jestem trzecim atakującym, a moi koledzy są̨ w dobrej formie, więc szans wyjść́ na boisko miałbym prawdopodobnie niewiele. Długo się̨ zastanawiałem nad tą decyzją, bo naprawdę̨ nie było łatwo. Jestem bardzo mocno związany z Kędzierzynem. Obowiązuje mnie jednak ważny kontrakt na przyszły sezon i chętnie się̨ z niego wywiążę. Na pewno nie żegnam się̨ definitywnie z klubem, ani z kibicami, bardziej mówię̨ do zobaczenia niebawem.
Prezes ZAKSY, Sebastian Świderski podkreśla: – To nie była dla klubu łatwa decyzja. Dominik jest z nami od 8 sezonów i wielu sytuacjach był podporą dla zespołu, sprawdzał się̨ w trudnych momentach, odwracając wynik spotkania. W tym sezonie tak budowaliśmy skład, aby ławka dawała możliwości dobrych zmian. Wypożyczając Dominika zostajemy z dwoma bardzo dobrymi atakującymi. Zdajemy sobie sprawę̨, że tym działaniem wzmacniamy rywala, ale czujemy się̨ silni i chcemy, aby Dominik rozwijał się̨, wiele grał, a w przyszłym sezonie ponownie zagrał w barwach ZAKSY.
Trener ZAKSY, Ferdinando de Giorgi dodał: – Uszanowaliśmy decyzję zawodnika, ponieważ̇ jest dla nas bardzo ważną osobą. Jest profesjonalistą, skupionym na treningach i zdobywaniu doświadczeń́. Ta sytuacja pozwoli Dominikowi nabyć́ kolejnych umiejętności, z korzyścią̨ dla niego i dla nas w kolejnym sezonie.

M.Sz.