CEV: Pomi Casalmaggiore – Chemik Police 2:3

clip_image002

Pomi Casalmaggiore przegrało z Chemikiem Police 2:3 (16:25, 23:25, 25:23, 25:19, 12:15) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W innym meczu grupy C Agel Prostejov przegrał z Eczacibasi VitrA Stambuł 0:3 (21:25, 23:25, 22:25).
– Siłą Pomi jest zespół. Dużo punktów zdobywają: Francesca Piccinini i Małgorzata Kożuch, ale pozostałe zawodniczki również prezentują wysoki poziom – mówił przed meczem Jakub Głuszak, drugi trener Chemika Police. – To nie ma znaczenia, że Pomi debiutuje w Lidze Mistrzyń. Zespół tworzą zawodniczki, które od wielu lat grają w europejskich pucharach, tyle że wcześniej robiły to w barwach innych drużyn. Dowodem może być rywalizacja w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń, w której Pomi pokonało Eczacibasi Stambuł, obrońcę tytułu najlepszej drużyny europejskiej i klubowego mistrza świata.
Mistrzynie Polski odniosły drugie zwycięstwo. Ich wygrana we Włoszech mogła być wyższa lecz zawodniczki trenera Giuseppe Cuccariniego nie wykorzystały swojej szansy w trzeciej partii. Polski zespół odniósł duży sukces. Wygrana nad mistrzem Włoch ma zawsze swoją renomę.
Statystyki meczu: http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=28050

M.Sz.