PZPS: Polska – Turcja mecze siatkarek w Węgierskiej Górce

clip_image001

W najbliższą sobotę i niedzielę w Węgierskiej Górce rozegrane zostaną mecze towarzyskie siatkarek Polski i Turcji. Spotkania są elementem przygotowań obydwu drużyn do mistrzostw Starego Kontynentu, które 26 września rozpoczną się w Holandii i Belgii.

Mecze odbędą się w sobotę o 15.00 i niedzielę o 19.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce, osiedle XX-lecia II RP 12.

Lokalizacja potyczek nie jest przypadkowa. Obiekt w Węgierskiej Górce jest bardzo funkcjonalny i położony blisko stałej bazy przygotowań żeńskiej reprezentacji – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich – Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

Nieocenione jest również zaangażowanie władz samorządowych Węgierskiej Górki.

Transmisje w Polsat Sport.

Polki, po zakończeniu rozgrywek w World Grand Prix i po bardzo krótkiej przerwie od połowy sierpnia przygotowują si do mistrzostw kontynentu w Szczyrku. W międzyczasie rozegrały spotkania sparingowe z Białorusią i towarzyskie z Czechami (1:3, 3:1).

W tych ostatnich spotkaniach do dyspozycji trenera Jacka Nawrockiego były praktycznie wszystkie najlepsze zawodniczki:

rozgrywające: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik;

atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Kowalińska;

środkowe: Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska, Kamila Ganszczyk, Małgorzata Lis, Sylwia Pycia; przyjmujące: Anna Werblińska, Klaudia Kaczorowska, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman;

libero: Paulina Maj-Erwardt, Agata Durajczyk.

Turczynki od wielu lat są wiodącą europejską drużyną. To 11. zespół w rankingu FIVB. Polska plasuje się na 27. miejscu. Odpowiednio w klasyfikacji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej Turczynki są czwartym zespołem a Polki szóstym.

Biało-czerwone są żądne rewanżu za czerwcowy finał Igrzysk Europejskich. Wówczas Turcja pokonała polski zespół w trzech setach. Ekipa Jacka Nawrockiego zrealizowała jednak wyznaczony cel – zdobyła wystarczającą ilość punktów by grać w styczniu przyszłego roku o olimpijską kwalifikację.

Wcześniej jednak biało-czerwone walczyć będą w mistrzostwach Europy (26 września – 4 października). W pierwszej fazie rywalkami Polek będą Holandia, Włochy i Słowenia. Turcja za przeciwników będzie mieć Azerbejdżan, Belgię i Węgry.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/fot. Piotr Sumara

M.Sz.