Michał Kubiak nominowany w 81 Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015

clip_image002

Kapitan męskiej reprezentacji siatkarzy Michał Kubiak został nominowany w 81. Narodowym Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015 Roku. Prezentacji dwudziestu kandydatów dokonano podczas konferencji prasowej. Laureatów poznamy 9 stycznia 2016 roku. Organizatorem Plebiscytu jest wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, wydawca Przeglądu Sportowego. Współorganizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska S.A.
Głosować można już od 26 listopada za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych codziennie w Przeglądzie Sportowym oraz poprzez strony internetowe przegladsportowy.pl i sport.tvp.pl. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2015 roku ustalona zostanie  w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która transmitowana będzie w TVP 1.
Telewizja Polska przedstawi również sylwetki nominowanych sportowców – od 26 listopada 2015 r. w „Sportowym Wieczorze” i „Sportowej Niedzieli” w TVP INFO i TVP Sport.
Podczas konferencji redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Michał Pol i dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz zgodnie przyznali, że jak co roku kibice mają przed sobą trudne zadanie. Rywalami Michała Kubiaka, grającego na co dzień w Halkbanku Ankara, będą tak znakomici sportowcy jak Justyna Kowalczyk, Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Krzysztof Głowacki czy Piotr Małachowski.  Dwaj ostatni, obecni na konferencji prasowej, podkreślali, że „nominacja w Plebiscycie jest powodem do dumy oraz wielkim przeżyciem, wydarzeniem i motywacją do dalszej pracy.”
Sportowcy nominowani w 81. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015 Roku (kolejność alfabetyczna):
1.Bartłomiej BONK (podnoszenie ciężarów)
2.Paweł FAJDEK (lekkoatletyka)
3.Andrzej FONFARA (boks)
4.Magdalena FULARCZYK-KOZŁOWSKA, Natalia MADAJ (wioślarstwo)
5.Krzysztof GŁOWACKI (boks)
6.Joanna JĘDRZEJCZYK (MMA)
7.Michał JURECKI (piłka ręczna)
8.Radosław KAWĘCKI (pływanie)
9.Justyna KOWALCZYK i Sylwia JAŚKOWIEC (biegi narciarskie)
10.Adam KSZCZOT (lekkoatletyka)
11.Michał KUBIAK (siatkówka)
12.Robert LEWANDOWSKI (piłka nożna)
13.Rafał MAJKA (kolarstwo)
14.Piotr MAŁACHOWSKI (lekkoatletyka)
15.Weronika NOWAKOWSKA (biathlon)
16.Agnieszka RADWAŃSKA (tenis)
17.Rafał SONIK (rajdy terenowe)
18.Kamil STOCH (skoki narciarskie)
19.Marta WALCZYKIEWICZ (kajakarstwo)
20. Anita WŁODARCZYK (lekkoatletyka)

M.Sz.